*İyi şeyler düşünürseniz iyi şeyler olur. Kötü şeyler düşünürseniz kötü şeyler olur. Bütün gün ne düşünürseniz o olursunuz.

*Bilinçaltınız sizinle tartışmaz. Bilincinizin emirlerini kabul eder. ‘’ Buna param yetmez. ‘’ derseniz, bilinçaltınız bunu doğru kılmak için çalışır. Daha iyi bir düşünce seçin. ‘’ Onu alacağım. Bunu zihnimde kabul ediyorum. ‘’ diye komut verin.

*Seçme gücüne sahipsiniz. Sağlığı ve mutluluğu seçin. Cana yakın olmayı ya da soğuk olmayı seçebilirsiniz. İşbirlikçi, keyifli, cana yakın, sevimli olmayı seçerseniz, dünya da buna göre tepki verecektir. Harika bir kişilik geliştirmenin en iyi yolu budur.

*Bilinciniz ‘’ kapıdaki bekçi ‘’ gibidir. En önemli işlevi, bilinçaltınızı yanlış etkilerden korumaktır. İyi bir şeyin olabileceğine ve şuanda olduğuna inanmayı seçin. En büyük gücünüz, seçme yeteneğinizdir. Mutluluğu ve bereketi seçin.

Content/images/e4db00b3-d354-4c44-b468-a3f9a92d4a8c.jpg

*Başkalarının telkin ve ifadelerinin sizi incitme gücü yoktur. Tek güç, kendi düşüncenizin hareketidir. Başkalarının düşünce ve ifadelerini reddetmeyi ve iyiyi kabul etmeyi seçebilirsiniz. Nasıl tepki vereceğinizi seçme gücüne sahipsiniz.

*Ne söylediğinize dikkat edin. Ağzınızdan çıkan her sözcüğe dikkat etmelisiniz. Asla, ‘’ Başarısız olacağım. İşimi kaybedeceğim. Kirayı ödeyemeyeceğim. ‘’ demeyin. Bilinçaltınız esprileri anlayamaz. Bütün bunları gerçekleştirmeye kalkar.

*Zihniniz kötü değildir. Doğanın hiçbir gücü kötü değildir. Önemli olan, doğanın güçlerini nasıl kullandığınızdır. Zihninizi her yerde insanları korumak, iyileştirmek ve onlara ilham vermek için kullanın.

*Asla ‘’ Yapamam.’’ demeyin. Şöyle diyerek bu korkunun üstesinden gelin;  ‘’ Bilinçaltımın gücü sayesinde her şeyi yapabilirim.’’

*Hayatın ezeli ve ebedi gerçeklerini ve prensiplerini dikkate alarak düşünün; korkuyu, cahilliği ve batıl inançları esas almayın. Başkalarının sizin adınıza düşünmesine izin vermeyin. Kendi düşüncelerinizi kendiniz seçin ve kendi kararlarınızı kendiniz verin.

Content/images/1e40ce26-596f-44c9-bebf-266b8014480d.jpg

*Siz ruhunuzun ( bilinçaltınızın ) kaptanı ve kaderinizin efendisisiniz. Unutmayın, seçme yeteneğiniz var. Hayatı seçin! Sevgiyi seçin! Sağlığı seçin! Mutluluğu seçin!

*Bilinciniz neyin doğru olduğunu varsayar, neyin doğru olduğuna inanırsa, bilinçaltınız onu doğru kabul eder ve gerçek kılmaya çalışır. İyi şansa, ilahi yol göstericiliğe, doğru eyleme ve hayatın nimetlerine inanın.

Zihninizde nihai sonucu canlandırmanız, bilinçaltınızın karşılık vermesini ve zihinsel resmi gerçekleştirmesini sağlar.

Bilinç Altının gücü kitabından…