''DAHA İYİ YAŞAMAK İSTİYORSAN, KÖTÜ DÜŞÜNCELERİNİ ÖLDÜR.''

Sir W. Raleigh

 Olumsuz iç konuşmanızı keşfedin ve daha olumlu düşüncelerle değiştirin:

Content/images/a5179a6e-4a82-44f0-815f-510e76fbe5af.jpg

Bu madde, benim çook uzun zamandır çalıştığım, üzerine günlerce, aylarca kafa yorduğum ve neticesinde de hiçbir zaman pişman olmadığım bir ruh halidir. Kendimce başarmaya çalışıyorum. Kendime ait, uzun yıllar önce aldığım ve her sabah uyandığımda taktığım, pembe gözlüklerim var benim. Hem de bana çok yakışıyorlar. Sizde kendinize bir tane edinmelisiniz.

Pembe gözlüklere sahip olabilmek için birçok yöntem var. Ben kendime Kuantum Düşünce Tekniğini seçtim. Diğer teknikleri de, sosyal medyadaki paylaşımlardan ve karşıma çıkan bazı kitapları okuyarak takip etmeye çalışıyorum. Hepsinden bir kazanım elde etmeye çalışıyorum. Bu şekilde ortaya çıkandan mutluyum.

Content/images/cfb229e5-39cc-4b1f-b199-d25056aec4f1.jpg

Tereddütlerimiz, zihnimizde sürekli olumsuz düşüncelerin dolanıp durmasının birinci sebebi sanırım. Sonra; güven-güvensizlik, kıskançlıklar, şüphe ve korkular ve bu liste böylece uzayıp gidiyor. Zaten olumlu düşünme teknikleri öğrenmeye başladığımız zaman bizden ilk istenen şey, karanlık ve aydınlık taraflarımızı tespit etmemizdir. İç sesimizin konuşmalarının, olumsuz yöne doğru eğim almasının sebebi de aslen bu karanlık taraflarımızdır. Bu karanlık tarafımızı ne kadar aydınlığa çevirebilirsek o kadar düşüncelerimiz güzelleşmeye ve iyileşmeye başlıyor. Düşüncelerimiz iyileşince, bakıyoruz ki bizler de iyileşmeye başlamışız. Çok etkili bir yöntem olduğunu bildiğim; beynimize format atarak, iç sesimizi susturma tekniklerinin anlatıldığı, güzel bir kitap biliyorum ayrıca. Barış Muslu’nun Yıka Beynini adlı kitabı… Bu tür olumsuz düşünceler zihninizden bir türlü uzaklaşmıyorsa tavsiye ederim mutlaka okuyun. Okuyup, bahsi geçen teknikleri kendi kendinize uygulamaya başladığınızda farkı hemen hissedebilirsiniz. İşe yarıyor. Hem de Barış Muslu’ya göre; inansan da inanmasan da işe yarıyor. Neden olmasın? Eğer sürekli kötü konuşup, bizi strese sokan tarafımızı biraz olsun susturabilecekse denemeye değer.

‘’Kötü hiçbir şey olmasa da hayatımız çocukluğumuzdaki kadar keyif vermiyor… Genciz, güzeliz, yakışıklıyız, işimiz gücümüz var çok şükür ama sokaktaki çiçekçinin özgüvenine sahip değiliz… Toplantıda bir konuşma yaparken, hiç çalışmadan sözlüye kalkmış öğrencinin ruh haline girebiliyoruz. 

Neden sizce? Çünkü beynimizin yıkanmaya ihtiyacı var! Çünkü doğduğumuz andan itibaren yaşadığımız her negatif durumu arşivleyen, korkuları, kaygıları biriktirip her yeni koşulda önümüze diken bir koleksiyoncu o! ‘’ tanıtım bülteninden

Content/images/36f547a9-280b-465f-9fa7-4367316d46f1.jpg

Ayrıca siz olumlu düşünmek, negatiflikten uzaklaşmak istiyorum deyin yeter ki! Öyle farklı, öyle güzel ve bu amacınıza yardımcı olabilecek teknikler var ki; Thetahealing, ho'oponopono, Reiki…  Size, sadece kendinize en uygun olanı seçmek kalıyor.

Content/images/59f74119-2c30-4dca-8206-11088273a8e8.png

Yok öyle artık depresyondayım modunda gezmek dolaşmak. Siz isteyin, her şey çok güzel olur (Bu da çok iyi bir olumlu düşünme tekniği şarkısıdır, ara sıra Ajda Pekkan’dan dinleyebilirsiniz. )

Kısacası; nasıl bakarsan, öyle görürsünüz. Bu yüzden güzel görmek için güzel bakınız. 

Zaman zaman işlerimiz ters gitmiyor değil elbette, ama böyle bir durumda dahi, bu olumsuzlukların tamamını güzel tecrübeler olarak kabul etmeyi, kendinizle biraz çalışsanız, alışkanlık haline getireceksiniz. Bardağın her zaman dolu tarafını görebilmek mümkün olmuyor biliyorum. Boş tarafını değerli, bizi biz yapan tecrübeler olarak algılayabilmek önemli olan. Her şey bizim elimizde.  

‘’Kendine inanmaya başlayana kadar, kendine ait bir hayatın olmayacak.’’

 Rocky Balboa

 Sevgiler,

Meral Benimser